Tutoriale


Jajo Wielkanocne 
A oto moje jajo tulipanowe
Do wykonania jaja użyłam:
- formy styropianowej wielkości 20cm
- gotowe tulipany wykonane z bibuły 
- utwardzacz brązowy
- paper decor
- barwniki colortricx złote + easy varnish

 Poniewaz forma jaja składała się z 2 połówek, oba łączenia (dla pewniejszego spolenia) jaja pomalowałam utwardzaczem. Po złożeniu jaja, łączenia sklepiłam taśmą papierowa malarską a następnie całość pokryłam utwardzaczem.  Aby wyrównac styropianowe nierówności i przykryc ślad taśmy dodatkowo jajo pokryłam stone artem. Następną czynnościa było owinięcie jaja paper decor nasączonym w utwardzaczu.
Kolejną czynnością było umocowanie tulipanów. Wykonałam z drucików kształtki w formie  "U" aby przymocować tulipany, wcześniej pokryte utwardzaczem. Następnie dodałam kilka płatków paper decor aby przykryć mocowania drucikami. Po wyschnięciu całość osadziłam na oponce styropianowej dla stabilności kompozycji a następnie podbarwiłam złotym barwnikiem zmieszanym z easy varnish.
Miłej zabawy!!! 

 

Wielkanocny drób:)

Do wykonania poniższej kompozycji uzyłam:
- deseczki z płyty mdf na podstawę
- styropianowej formy koguta i kury (niebawem dostępne na www.artystyki.pl w dziale sklep)
- utwardzacz w kolorze brąz
- stone art
- paper decor ( specjalnie obrobiona kora brzozy)
- barwniki - żółty, brąż, biały, czerwony
1. Gotowe formy styropianowe zostały pomalowane utwardzaczem w kolorze brąz.
2-3.  Następna czynnością, było wtarcie proszku stone art i przecieranie do momentu uzyskania efektu kamienia. Czynność była powtarzana 3 razy.
4-5. Następnym krokiem było uwypuklenie takich elementów formy jak skrzydła, ogon. Został użyty proszek stone art zmieszany w odpowiednich proporcjach z utwardzaczem w kolorze brąz. Pożądana gęstość to pasta którą nałożyłam szpachelka na formę.
6. Następnym krokiem było podkreślenie koguciego ogona. Do tego został użyty paper decor - specjalnie preparowana kora brzozy.  Przed zamoczeniem w utwardzaczu paper dekor został porozdzielany w "kłaczki" a następnie wymodelowałam z niego ogon koguta.
7. Całość została wykończona barwnikami zmieszanymi z easy varnish (lakierem akrylowym) przez tzw."wcieranie" na przemian brązu, czerwieni i żółci.
Kura została przygotowana w ten sam sposób.

Obie formy zostały umieszczone na pomalowanej utwardzaczem płycie mdf.

Przyjemnej pracy!!Zabawa z Tyvekiem


Poniżej przedstawiam jak w prosty sposób uzyskać ciekawą strukturę którą możemy wykorzystać do tworzenia prac w technice textile hardening.
Potrzebne materiały:
- kawałek tkaniny tyvek
- odrobina utwardzacza
- żelazko lub patelnia elektryczna
- mata do pieczenia w przypadku patelni, ja używam żelazka i papieru do pieczenia

Najpierw maluje tyvek utwardzaczem a nastęnie podsuszam suszarką aby podczas prasowania powierzchnia tyveku nie przywierała do papieru. Trwa to chwilę.


Następnie podkładam papier do pieczenia pod spód oraz na wierzch tyveku. Rozgrzewam  maksymalnie żelazko i "prasuje" przez papier. Nie należy zbytnio dociskać żelazka i dać szansę na uwypuklenie sie tkaniny w postaci bąbelków.
W naszych pracach możemy wykorzystać obydwie strony materiału, jedna jest z wypukłościami druga z wklęsłościami. Kolejnym krokiem jest tzw  "nadanie charakteru". Do tego użyję barwnika w kolorze złota  oraz lakieru Easy Varnish. Uzyskuje następujący efekt:

Życzę przyjemnej zabawy.Bombka - medalion

Poniższy tutorial przedstawia jak wykonać ozdobę świąteczna z użyciem następujących materiałów:
-  Forma styropianowa - medalion
- utwardzacz blush grey - niebieskoszary
- wata celulozowa
- Stone art
- Gipsowa płaskorzeźba aniołka, maszynowo wykonany haftowany płatek sniegu:

Kolejnym  krokiem jest dokładne pokrycie styropianowej formy utwardzaczem w kolorze szarym. Musimy pamiętać o dokładnym wymieszaniu utwardzacza. Następnie obsypujemy formę proszkiem Stone art i wcieramy do uzyskania efektu kamienia.


Następnym krokiem jest zanurzenie haftowanej śnieżynki w utwardzaczu (pamiętamy o ściąganiu nadmiaru utwardzacza) i umieszczenie jej na środku formy. Następnie dokładnie pokrywamy figurkę aniołka utwardzaczem i przyklejamy (utwardzaczem) do styropianu.

Brzegi medalionu możemy wykończyć "ciastem" uzyskanym z wymieszania w odpowiednich proporcjach Stone artu z utwardzaczem lub z jakiegoś innego tworzywa, bawełny itp. Ja do tego użyłam czegoś w rodzaju waty celulozowej. Jest to  fajne tworzywo jednakże muszę zaznaczyć iż jest bardzo chłonne i "wciąga dużo utwardzacza)
Teraz musimy nadac charakteru naszej pracy. Użyjemy do tego barwników:
- srebrny - colortrix
- biały-  powercolor
- lakier easy barnish
łączymy srebrny barwnik w postaci proszku z easy varnishem i dellikatnie przecieramy pędzlem lub gąbką tak aby barwnik zatrzymał sie na najbardziej wypukłych elementach. Aby wzmocnić ten efekt dodatkowo przetarłam wypukłości białym barwnikiem wymieszanym z lakierem. miejsca najbardziej wklęsłe podkreśliłam czarnym barwnikiem. A oto efekt końcowyMateriały wykorzystane w pracy  można między innymi nabyć w naszych sklepach:
http://www.artystyki.pl/dzial/sklep/powertex-sklep oraz   http://www.mamoakuku.pl/pl/c/Produkty-Powertex/68
 Choinka

Co prawda święta już minęły no ale wrzucam zaległe tutoriale. Wybaczcie tak ograniczoną ilość zdjęć. Większość z nich była wykonana aparatem w telefonie i nie wiedzieć czemu część z nich wcięło albo tez niechcący wykasowałam ;)
Poniżej moja  choinka.

Bazę wykonałam na podstawie takiej jak  przy tworzeniu postaci. Do wyprofilowania kształtu choinki użyłam drutu florystycznego 2mm  który umocowałam za pomocą taśmy malarskiej.
Następnie ukształtowałam płaszczyznę spirali za pomocą folii aluminiowej ( powszechnie uzywanej do  pieczenia). Całość dokładnie owinęłam taśma malarską. Kolejnym krokiem było wymieszanie proszku celulozowego Stone Art z szarym utwardzaczem do uzyskania konsystencji pasty.
Za pomocą szpachelki nakładałam pastę na powierzchnie spirali. całość wykończyłam srebrnym barwnikiem zmieszanym z Easy varnishem. Na dole cokołu dodałam troche styropianowych kulek umocowanych i pomalowanych za pomocą utwardzacza.  No i powstała choinka. Udanej zabawy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz